آموزش دقیق نصب ساندویچ پانل بر روی فونداسیون، ویژگی های اتصال به اسکلت فولادی، اتصال، نصب عناصر خم شده و آب بندی اتصالات.

نصب ساندویچ پانل ظفر آهن کلاس بهره وری انرژی ساختمان را افزایش می دهد. برای اطمینان از بهترین هوابندی، دستورالعمل نصب را دنبال کنید. پانل ها را ، هر بار یک بسته با استفاده از جرثقیل یا لیفتراک، تخلیه کنید.

تخلیه ساندویچ پانل

پس از تحویل، بازرسی بصری انجام دهید تا مطمئن شوید که کالا در حین حمل و نقل آسیب ندیده است و هیچ موردی که در برگه تحویل ذکر شده وجود ندارد. با استفاده از نقشه های چیدمان پانل، مکان های مناسبی را در اطراف ساختمان برای نگهداری پانل ها انتخاب کنید.

دریافت ساندویچ پانل

بسته های پانل باید روی زمین صاف نگهداری شوند. بسته ها را روی هم قرار ندهید. اطمینان حاصل کنید که بسته ها از باران، آفتاب و خاک محافظت می شوند.

سازه ساندویچ پانل

قبل از شروع نصب، مهر و موم ها را روی سطح بالایی پایه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که سطح بالایی با فاصله ۱۰ میلی متر تراز شده است. بررسی درزهای امتدادی عناصر پایه بسیار مهم است.

تصویر تکی

نوار درزگیر در حال گسترش را روی سطح بالای پایه قرار دهید. نوار چسب با پیروی از شکل پایه به دقت به گونه ای نصب می شود که برآمدگی داخلی نوار با کناره ستون در تماس باشد. نوار باید در گوشه همپوشانی داشته باشد و حدود ۵۰ میلی متر درزگیری شود.

درزگیری ساندویچ پانل

نوار مهر و موم در حال چرخش را در بالای نوار بوتیل قرار دهید تا محدوده داخلی را نیز پوشش دهد . اگر المان‌های پایه از محدوده بالایی نزدیک به ۱۰ میلی‌متر در امتداد بیرون بزنند، باید نوار مهر و موم باید در آن ناحیه بریده شود. مهر و موم های اکستنشن نوار آب بند در حال گسترش با اتصال لب به لب نصب می شوند. نوار مهر و موم باید در گوشه ای بریده شود تا حدود ۵۰ میلی متر کوتاه تر از گوشه بیرونی ستون باشد تا از کج شدن کافی پایه پایه اطمینان حاصل شود.

نصب ساندویچ پانل

سپس پایه را در حدود ۷-۹ میلی متر از سطح ستون قرار دهید. مطمئن شوید که سوراخ های آب رو در خارج هستند.

نصب آبرو ساندویچ پانل

فلنج داخلی پرل دوم را در گوشه برش دهید.

نصب آب رو ساندویچ پانل

خرچنگ را طوری به پایه وصل کنید که یکی از پیچ ها روی رج بیرونی و بقیه روی رج داخلی در سوراخ های مادگی قرار بگیرد.

ساندویچ پانل

نوار بوتیل را روی پایه بچسبانید تا در تماس با برآمدگی داخلی ریل باشد و آب را از سوراخ های گریه جاری کند. درزهای نوار بوتیل باید حدود ۵۰ میلی متر روی هم قرار گیرند.

نصب ساندویچ پانل

مواد عایق پشم را در بالای ریل قرار دهید. درزهای اکستنشن عایق پشمی با اتصال لب به لب تعبیه شده است.

آموزش نصب ساندویچ پانل

پایه فلشینگ  را در بالای لبه خرچنگی قرار دهید. فلاشینگ های پایه باید به مدت ۱۰۰ میلی متر با استفاده از مخروطی در انتهای خود همپوشانی داشته باشند.

نحوه نصب ساندویچ پانل

برای گوشه، تکه فلشینگ را ببرید و درزها را تا زاویه ۹۰ درجه تا کنید.

نصب فلاشینگ ساندویچ پانل

درز با چرخاندن تای بلندتر روی چین کوتاهتر بسته می شود.

نمونه تصویر نصب ساندویچ پانل

قبل از اتصال پانل اول، مهر و موم ها را روی ستون های قاب قرار دهید. مهر و موم ها را روی هر دو لبه سطح بیرونی ستون های قاب تقریباً ۲۰ میلی متر از لبه بیرونی ستون قرار دهید. از مفاصل هدف استفاده کنید.

پایه های ساندویچ پانل

قبل از نصب پانل، لایه محافظ را به طور کامل یا از قسمت های بست آن جدا کنید. هر لایه محافظ باقیمانده باید بلافاصله پس از نصب برداشته شود و حداکثر تا زمانی که دیوار تکمیل شود.

حذف لایه محافظ ساندویچ پانل

با استفاده از ابزارهای بالابر ، پانل را روی پایه پایه بلند کنید. به یاد داشته باشید که هنگام بلند کردن پانل از نوارهای ایمنی استفاده کنید.

بلند کردن ساندویچ پانل با استفاده از بالابر

انتهای پانل را تقریباً ۱۰ میلی متر در کنار خط مرکزی ستون ها قرار دهید و یک درز عمودی حدود ۲۰ میلی متر ایجاد کنید.

پیچ ساندویچ پانل

نصب را در یک بخش از پایین به بالا ادامه دهید.

ادامه نصب ساندویچ پانل

برای گوشه، ورق داخلی را از پانل ها جدا کنید تا پل حرارتی را حذف کنید.

حذف لایه حرارتی ساندویچ پانل

فوم پلی اورتان الاستیک ۵۰ میلی متری را در درزهای عمودی اعمال کنید.

درزگیری ساندویچ پانل

جاهای باقیمانده پانل را با پشم معدنی بسته بندی کنید و سپس محل اتصال را با درزگیر محکم کنید.

مراحل نصب ساندویچ پانل

نمای پیشرو را در بالای عنصر بالایی وصل کنید.

لایه های بالایی ساندویچ پانل

گوشه های بیرونی ساختمان با درزبندی به عرض ۳۰۰ میلی متر بچسبانید. نوارهای آب بندی را قبل از نصب به فلشینگ های عمودی وصل کنید. فلشینگ عمودی باید برای ۱۰۰ میلی متر با استفاده از نوار همپوشانی داشته باشد زیرا به پایان نمی رسد.

نمای بیرونی ساختمان ساندویچ پانل

توصیه می شود هر دهانه بزرگ مانند پنجره ها، درها یا سیستم های تهویه مطبوع تنها پس از نصب پانل ها بریده شود. با علامت گذاری خطوط برش در دو طرف سطح فلزی پانل شروع کنید و سپس سوراخ هایی را در جایی که خطوط ایجاد شده است سوراخ کنید. سپس فلز را می توان با استفاده از یک اره مدور دستی، مجهز به تیغه اره TCT برش داد.

نصب دریچه روی ساندویچ پانل

بخوانید >> عرشه فولادی

سفتی و دوام بالای ساختمان را می توان تنها با رعایت توصیه های نصب و استفاده از ساندویچ پانل، بست و لوازم جانبی با کیفیت بالا تضمین کرد.

 

در صورتی که مشتری بخواهد زمان نصب را به حداقل برساند و در عین حال بالاترین کیفیت را به دست آورد، لازم است برای نصب ساندویچ پانل با متخصصین تماس بگیرد. متخصصان ظفر آهن تجربه زیادی در کار با ساندویچ پانل دارند، بنابراین می توانند کیفیت بالا و زمان نصب کوتاه را با رعایت کلیه الزامات ایمنی در محل ساخت و ساز تضمین کنند.