صنایع در سرتاسر جهان به لطف پیشرفت های تکنولوژی با سرعت شگفت انگیزی پیشرفت کرده اند. اکنون می توان طیف وسیعی از ماشین آلات و ابزار را پیدا کرد که به شدت به صنایع کمک می کند. صنعت تولید نیز طیف وسیعی از ابزارها و ماشین آلات خاص خود را دارد که به پیشرفت آن با گذشت زمان کمک کرده است.

دستگاه CNC Press Brake یکی از این ابزارهاست که بدون آن صنعت تولید و سازندگان نمی توانند پیشرفتی داشته باشند. بنابراین، در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد دستگاه پرس بریک CNC، نحوه عملکرد و سایر ویژگی های آن بدانید، خواهیم آموخت. اگر در این تجارت هستید، درک عملکرد دستگاه های CNC Press Brake برای شما بسیار مفید خواهد بود، بنابراین تا آخر این مقاله همراه ما باشید .

دستگاه پرس برک CNC چیست؟

اجازه دهید قبل از وارد شدن به مکانیسم های کارکرد دستگاه پرس برک CNC ابتدا بفهمیم که چیست ؟

دستگاه پرس برک CNC یک ترمز پرس معمولی است که دارای سیستم CNC یا کنترل عددی کامپیوتری در آن است. با کمک سیستم CNC، دستگاه قادر است ورق های فلزی را به طول چند میلی متر یا چند متر به طور موثر خم و دستکاری کند.

ساختار دستگاه پرس برک CNC می تواند دو نوع باشد:

نوع اول (Down Forming): شامل یک صفحه ثابت (پایین) است که یک ابزار V شکل به آن متصل است. یک تیر بالایی (همچنین v شکل) وجود دارد که نیرو را دریافت کرده و فلز را به ابزار V شکل فشار می دهد.
نوع دوم (Up Forming): این نوع پرس ترمز CNC دارای قطعات مشابه با نوع ۱ است. اما در این نوع قسمت بالا ثابت است در حالی که قسمت پایین قسمت متحرک است.
هر نوع که باشد، نتایج یکسان خواهد بود، بدون محدودیت در شکل و طراحی نتیجه نهایی. اکنون که فهمیدیم دستگاه پرس برک CNC چیست، اکنون به درک نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت.

دستگاه پرس برک CNC چگونه کار می کند؟

دستگاه پرس برک CNC یک ابزار مکانیکی است که توسط یک سیستم هیدرولیک یا الکتریکی کار می کند و یک برنامه هوش مصنوعی برای خم شدن دقیق و دقیق روی مواد خام به آن متصل است.

نحوه عملکرد آن کاملاً ساده است. ابتدا در دستگاه پرس برک CNC باید اطلاعات محصولی را که می خواهید بسازید را وارد کنید. این اطلاعات باید دقیق باشد، با زوایای مناسب خم ها و غیره. هنگامی که کامپیوتر دستورالعمل ها را تجزیه و تحلیل کرد و فهمید، شروع به کار با دستگاه می کند.

دستگاه با کمک نیروی هیدرولیک یا الکتریکی کار می کند. بسته به نوع دستگاه شما (نوع ۱ یا نوع ۲) نیرو به قسمت متحرک مربوطه دستگاه اعمال می شود. این به قسمت متحرک اجازه می دهد تا ورق فلزی را روی قسمت ثابت فشار دهد و در نتیجه خمیدگی مورد نظر ایجاد شود.

برای ماشین‌های CNC، دستگاه ورق فلزی را طبق دستورالعمل‌های تغذیه شده در کامپیوتر حرکت می‌دهد. نتیجه این است که محصول مورد نظر خود را با خمیدگی و دقت به دست می آورید.

می‌توانید ابزار V شکل را که معمولاً قالب (که به قسمت ثابت متصل می‌شود) و چاقو (که به قسمت متحرک متصل است) نامیده می‌شود، مطابق شکلی که می‌خواهید ایجاد کنید، تغییر دهید. مجموعه ابزارهای زیادی برای این منظور در بازار موجود است.

مزایای دستگاه پرس برک CNC چیست؟

فناوری به سرعت ابزارهای سنتی را به ابزارهای قدرتمند و قابل اعتماد متناسب با عصر مدرن ارتقا داده است. همین امر در مورد ماشین های پرس CNC نیز صدق می کند. بیش از چند دلیل وجود دارد که چرا ماشین‌های پرس برک CNC مدرن بهتر از ماشین‌های سنتی هستند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره کرده‌ایم.

کارآمدتر و دقیق تر
ماشین های ترمز پرس سنتی CNC معمولاً به صورت دستی کار می کردند و بنابراین جایی برای خطاها و اشتباهات داشتند. با این حال، با CNC Press Brake Machines، جایی برای هیچ خطایی وجود ندارد. اولاً، خودکار است و نیازی به وقفه های انسانی یا دستی ندارد. این اجازه می دهد تا کارها به آرامی جریان داشته باشند و روند کار بهتری ادامه یابد، بنابراین کارایی و بهره وری افزایش می یابد.

همچنین، با کمک سیستم‌های CNC، نتایج  دقیق‌تری نسبت به سیستم‌های سنتی دریافت می‌کنید. بنابراین، به طور خلاصه، نتایج سریع‌تر، دقت دو برابر و کار با کیفیت بهتری دریافت می‌کنید. همانطور که می بینید، این به افزایش کارایی و میزان دقت شما کمک می کند. به عنوان یک عامل اضافی، ماشین های  پرس CNC برای کار و مدیریت بسیار آسان هستند.

مقرون به صرفه تر
ماشین‌های پرس برک سنتی فاکتورهای زیادی داشتند که وقتی با هم جمع شوند، هزینه بیشتری دارند. به عنوان مثال، ماشین های پرس برک سنتی باید تمام روز کار کنند، حتی اگر شما نیاز به کار با آنها برای چند ساعت داشته باشید. فراموش نکنید، مدیریت و نگهداری دستگاه های پرس برک سنتی نیز بسیار پرهزینه تر است.

با این حال، نگهداری دستگاه های پرس برک CNC آسان است  و دارای قطعات درجه یکی هستند که در صورت خراب شدن به راحتی در بازار دسترس هستند.

سازگار با محیط زیست و پایدار
آخرین اما نه کم‌اهمیت، ماشین‌های پرس برک CNC مانند سری آیکون پرس برک CNC Accurl’s Servo Electrical eB سازگار با محیط زیست و پایدار هستند. برخلاف ابزارهای سنتی، پرس برک های CNC باعث انتشار کربن کمتر، اتلاف کمتر، کاهش مصرف برق و ایجاد آلودگی کمتری می‌شوند. بنابراین، آنها گزینه بهتری برای کسب و کارها به عنوان شرکت های مسئول در قبال محیط زیست هستند.

ویژگی های مختلف دستگاه پرس برک CNC چیست؟

دستگاه های پرس برک CNC دارای ویژگی های متعددی هستند که می توانند به روش های مختلف برای شما مفید باشند. لیست زیر ویژگی های استانداردی است که ظفر آهن با دستگاه های CNC پرس برک خود ارائه می دهد. البته، ممکن است آنها را بر اساس نیاز خود سفارشی کنید، اما اینها ویژگی های اساسی هستند که خواهید داشت.

 • این سیستم CNC DELEM DA53T را ارائه می دهد که از گرافیک دو بعدی (رنگی) پشتیبانی می کند.
 • دارای فوتوسل های پرتو دوگانه از Lazer Safe
 • شامل یک سیستم هیدرولیک از Hoerbiger
 • از مقیاس های نوری GIVI
 •  موتور کلاس IE3
 • دارای سیستم تاج گذاری موج بسیار خاص Accurl (Accurl Pro)
 • تابلو الکتریکی ساخته شده از قطعات زیمنس و اشنایدر
  اینها ویژگی های استانداردی هستند، اما بسته به مدل، ممکن است ویژگی های متفاوتی وجود داشته باشد. باز هم، ماشین‌ها برای مطابقت با نیازهای شما بسیار قابل تنظیم هستند.

چگونه یک دستگاه پرس برک CNC انتخاب کنیم؟

ماشین های پرس برک CNC یک سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کار شما هستند. بنابراین،اگر شما می خواهید مطمئن شوید که آیا در ماشین مناسب سرمایه گذاری می کنید یا خیر ؟ چند نکته زیر می تواند در انتخاب شما کمک کند .

 • شما باید موادی را که با دستگاه خم می کنید در نظر بگیرید. نوع و ضخامت مواد را در نظر داشته باشید.
 • پیچیدگی طرح‌ها و خم‌هایی را که می‌سازید در نظر بگیرید. اگر طرح های شما بیش از حد پیچیده است، باید به فکر خرید دستگاهی با محور اضافی باشید تا خمیدگی شما بی عیب و نقص باشد.
 • مقداری را که در آن مواد را تولید خواهید کرد در نظر بگیرید. اگر به تولید انبوه فکر می کنید، ماشین های پرس برک CNC انتخاب ایده آلی هستند.
 • شما باید اندازه دستگاه و همچنین محل کار را در نظر بگیرید. اگر یک ماشین خیلی بزرگ را بردارید اما فضای کافی برای کار با آن ندارید، همه چیز از بین می رود.
 • دقت خم هایی را که می خواهید انجام دهید در نظر بگیرید. ماشین های مختلف دقت متفاوتی را ارائه می دهند. همچنین می‌توانید مجموعه‌ای از ابزارها را برای افزایش دقت و نتایج نهایی خریداری کنید.

بخوانید >> عرشه فولادی

جمع بندی

ماشین های پرس برک CNC ابزار بسیار مفیدی در صنعت تولید هستند. بنابراین، اکنون که فهمیدید چیست و چگونه کار می کند، گام بعدی این است که روی ماشینی سرمایه گذاری کنید که بهترین بازده را به شما بدهد.

شما همچنین می توانید برای خرید و یا دریافت مشاوره با کارشناسان فروش ظفر آهن تماس بگیرید .