فناوری ساخت ساندویچ پانل به شما امکان می دهد در کمترین زمان ممکن انبارهای یخچال و فریزر را با حداکثر بهره وری انرژی بسازید.اتاق های سرد خانه ای می توانند ابعاد مختلفی داشته باشند و حجم مطلوبی را برای نگهداری محصولات کشاورزی، دامی، ماهیگیری، پزشکی و غیره فراهم کنند. سردخانه های ساخته شده با ساندویچ پانل می تواند به عنوان یک اتاق در داخل یک ساختمان کشاورزی، انبار، صنعتی یا تجاری یا به عنوان یک سازه مستقل در مکان های عملیاتی استفاده شود: مزارع، تاکستان ها، باغ ها، نزدیک امکانات پزشکی یا نظامی، مکان های اضطراری و غیره. در صنعت کشاورزی، با استفاده از چنین اتاق‌های سردخانه‌ای می‌توانید به سادگی و به سرعت از ذخیره، سرد شدن یا انجماد محصولات نهایی حتی در مزرعه اطمینان حاصل کنید و در نتیجه تلفات پس از برداشت را به حداقل برسانید.

ساندویچ پانل بهداشتی

بالاترین سرعت نصب سازه تاشو اتاق های سردخانه ای و همچنین حداکثر هوابندی با استفاده از ساندویچ پانل Save Energy  با عایق فوم PIR و آب بند نصب شده در قفل ها تضمین می شود. ضخامت پانل ها و نوع پوشش پلیمری به شرایط کار بستگی دارد. برای نگهداری مواد غذایی، بهترین پوشش پوشش داخلی ساندویچ پانل، FoodSafe است که در مواجهه با مواد آلی دارای مقاومت سایشی بالایی است همچنین در برابر مواد شوینده مقاوم است، به راحتی تمیز می شود و می تواند مستقیماً با مواد غذایی در تماس باشد. پوشش FoodSafe کاملاً با اصول سیستم ایمنی محصول HACCP مطابقت دارد.

 

از آنجایی که ساندویچ پانل ها سازه های محصور کننده خود نگهدارنده هستند، می توان یک اتاق سردخانه ای بدون نصب قاب جداگانه ساخت. چنین یخچال و فریزرهایی را می توان بدون هیچ مکانیزم جرثقیل در عرض چند روز مونتاژ کرد. تمامی المان های سازه ای آماده کارخانه بوده و با توجه به ابعاد طراحی عرضه می شوند و در نتیجه از مشکل نصب المان ها در هنگام نصب و حذف ضایعات جلوگیری می شود. در صورت لزوم، محفظه را می توان به راحتی جدا کرد، حمل کرد و در یک مکان جدید مونتاژ کرد.

اتاق سردخانه ای

یک انبار یخچال می تواند تا ۴ متر ارتفاع داشته باشد که حجم بیشتری را برای نگهداری محصولات فراهم می کند. به عنوان مثال، یک محفظه یخچال با اندازه استاندارد ۸.۸×۴.۶×۳.۵ متر دارای مساحت داخلی ۳۷.۸ متر مربع و حجم مفید ۱۳۲.۴ متر مکعب است. در صورت نیاز به یک انبار بزرگتر، می توان سازه ای از دو یا چند اتاق در هم قفل شده ساخت. در عین حال، هر اتاق می تواند درجه دمایی متفاوتی برای نگهداری انواع محصولات داشته باشد.

اتصال چند اتاق سرد خانه ای به یکدگر

از اتاق سردخانه ای می توان در تمامی ساختمان ها و اداره جات استفاده کرد چرا که نصب آسان آن بزرگترین مزیت آن می باشد .تمام اجزای مورد نیاز برای یخچال ColdRoom را می توان در یک وسیله نقلیه بارگیری کردو به سراسر ایران ارسال کرد .

 

موارد مورد نیاز ساخت یک اتاق سردخانه ای با ساندویچ پانل

  • ساندویچ پانل انرژی PIR
  • بست و لوازم مورد نیاز
  • پروفیل سقف ذوزنقه ای در صورت وجود سازه جدا ساخته می شود
  • درهای کشویی یا چرخشی یخچال
  • واحد تبرید، با ظرفیت بسته به دمای مورد نیاز برای محفظه
  • روشنایی داخلی و خارجی با سیم کشی برق
  • حفاظت در برابر صاعقهعلاوه بر این، اتاق سرد می تواند به یک نردبان و یک نیروگاه خورشیدی مجهز شود که می تواند روی پشت بام نصب شود یا در کنار ساختمان نصب شود. پنل های خورشیدی در صورت نصب بر روی پشت بام، به دلیل مساحت محدود، می توانند تا ۴۰ درصد برق مورد نیاز برای عملکرد یخچال را تولید کنند و زمانی که یک ایستگاه خورشیدی به عنوان سازه مستقل نصب می شود، می تواند نیاز برق را به طور کامل پوشش دهد. .
تامین برق با پانل خورشیدی

Coldroom می تواند تا ۵۰ سال به طور موثر کار کند. پس از انقضای عمر مفید محفظه یخچال، ساندویچ پانل ها را می توان به طور کامل دور انداخت: پوشش فولادی از عایق جدا می شود و به عنوان ضایعات فلزی استفاده می شود، در حالی که عایق فوم PIR را می توان بازیافت یا سوزاند تا انرژی حرارتی تولید کند.

داخل اتاق سردخانه ای ساندویچ پانل