از ساخت و ساز صنعتی گرفته تا مسکونی، از سقف تا دیوار، ساندویچ پانل ها راه حلی مناسب برای ساختمان های کم هزینه هستند. ساندویچ پانل ها عملکرد استثنایی را با قیمت پایین و با امکانات بی نهایت برای سفارشی سازی ارائه می دهند.

تصویز خانه ساخته شده با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل و ساخت و ساز خشک

ساندویچ پانل ها به طور فزاینده ای نقش اصلی را در ساختمان ایفا می کنند، زیرا آنها یک عنصر ایده آل برای تکمیل سازه هایی هستند که با استفاده از تکنیک ساخت و ساز خشک ساخته می شوند.

امکان طراحی دقیق تمام عناصر مورد نیاز برای ساخت سازه ، رعایت ضوابط ها، بودجه ساخت و عملکرد انرژی، مدت زمان کمتر ساخت و ساز و آزادی معماری، همگی عواملی هستند که سازه های ساخت و ساز خشک را بسیار جذاب و محبوب می کند .

با این تکنیک ساخت، ساندویچ پانل ها عنصر مناسبی برای تکمیل پوشش ساختمان و پارتیشن های داخلی هستند. ساختمان ها از سبکی، مقاومت، ایمنی و تطبیق پذیری بهره می برند و فضاهای داخلی عایق حرارتی و عایق صوتی موثری دارند.

ساندویچ پانل ها با دو صفحه نازک که معمولاً از فلز ساخته شده اند و یک لایه داخلی از مواد عایق ساخته می شوند که هسته آنها را تشکیل می دهد. آنها می توانند بر اساس مواد، ورق یا لایه های فلزی  و عایق مورد استفاده متفاوت باشند.

جزء اصلی پانل ها(هسته یا همان عایق) ممکن است از پلی استایرن منبسط شده، فوم پلی اورتان، فایبر گلاس، پشم سنگ، و همچنین چوب، کاغذ، چوب پنبه و غیره ساخته شده باشد.

ساندویچ پانل ها را می توان برای سقف، محیط و دیوارهای داخلی و همچنین برای اهداف خاص استفاده کرد. ساندویچ پانل های مورد استفاده برای بسته شدن عمودی در ساختمان ها به عنوان عناصر سازه ای با طراحی مناسب و ارزیابی الزامات لازم ، در نظر گرفته می شوند.

دلایل زیادی برای استفاده از ساندویچ پانل

عایق کاری موثر، ساختمان را برای استفاده کنندگان از فضاهای داخلی آن بسیار راحت تر می کند و به افزایش ارزش ملکی آن کمک می کند. علاوه بر این، اثرات زیست محیطی فعالیت ساخت و ساز را کاهش می دهد.

ساندویچ پانل ها علاوه بر عایق بندی خوب، ویژگی های دیگری نیز دارند که آنها را به یک راه حل سودمند تبدیل می کند:

  • مقاومت مکانیکی در برابر تنش
  • واکنش و مقاومت در برابر آتش
  • سبک بودن و سهولت نصب
  • مقاومت در برابر سایش و آب و هوا
  • امکان نصب بر روی سقف های موجود
  • انعظاف پذیری: پانل هایی برای سقف های منحنی، شیب دار و مسطح

عایق حرارتی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها دارای یک سطح عایق پیوسته هستند که خطر ایجاد پل های حرارتی را به حداقل می رساند. به لطف عملکرد عایقی بالا، به طور گسترده در ساخت و سازهای پایدار و ساختمان هایی که برای صرفه جویی در انرژی طراحی شده اند استفاده می شوند.

بسته به ضخامت و مواد مورد استفاده در هسته، رسانایی حرارتی و مقادیر عایق پانل ها می تواند به طور قابل توجهی تغییر کند. هنگام انتخاب ساندویچ پانل باید بررسی کنید که برای کدام قسمت از ساختمان تا چه اندازه ای به عایق کاری نیار دارد تا مشمول هزینه مضاعف نشوید .

عایق صوتی ساندویچ پانل

خانه ساخته شده با ساندویچ پانل

جرم عایقی داخل ساندویچ پانل نیز به راحتی یک عایق صوتی ایجاد می کند. در واقع ساندویچ پانل و مواد هسته آن یک عایق صوتی فوق العاده ای را ایجاد می کند که در اکثر شغل ها و ساختمان های پر سر و صدا مورد استفاده قرار می گیرد. از آن علاوه بر دیوار ، می توان به عنوان سقف نیز استفاده کرد، با آپارتمانی شدن زندگی های امروزی ، عایق کاری دیوار ها و سقف ها امری واجب بوده چرا که با عایق نبودن دیوار ها، زندگی سخت تر می شود :)))